Cerrahi ve İmplantoloji
Cerrahi ve İmplantoloji

İmplantların dünyada ilk kez dental alanda kullanılması 1965 yılında olmuştur.1978 yılında ise dental pazara girmiş ve ticari olarak satışına başlanmıştır.1990 yıllarında da ülkemizde yapılmaya başlanan implantlar zaman içerisinde insanların tedavi tercih sıralamalarında hep yukarı yönlü hareketle ilgi çekici olmuş vede ilgi çekmeye devam etmektedir.

Eksik dişlerin yerine iadesinde en uygun tedavi yöntemi implant uygulamasıdır.Olmayan dişin komşuluğundaki dişlerin doğal hali ile kalması,çekim bölgesindeki kemik erimesinin engellenmesi dolayısı ile estetik olarak yüzün deforme olmasının engellenmesi,düzgün bir ağız bakımı ile uzun ömürlü olması,sabit protez yapımına izin vermesi sayesinde tad alma duyusunun etkilenmemesi ve uzun vadede diğer tedavi uygulamalarına oranla daha ekonomik olması gibi avantajları vardır.

İmplantların başarı oranı %97'dir.%3 bilinmeyen sebeplerle implant kaybı olmaktadır.Kliniğimizde başarı oranımız %98,5 oranındadır.

İmplant uygulamalarına parelel olarak minör cerrahi uygulamalarını da yapmaktayız.Gömülü yirmi yaş dişlerinin cerrahisi,kök ucu kistlerinin alınması,diş eti hastalıkları cerrahisi,gülümseme hattının ayarlanması ve protez vuruklarına bağlı aşırı büyümüş diş etlerinin alınması ve benzeri uygulamalar kliniğimizde yapılmaktadır.

Kendi bünyemizde bulunan panoramik cihazı ile gerekli incelemeyi yapıp tedaviyi planlayarak sizlere en iyi ve ekonomik hizmeti vermekteyiz.


WhatsApp Hattı 08:00-18:00 Yukarı