ACİL SERVİS
Acil Servis

  Ani gelişen,kişinin yaşamını yada yaşam bütünlüğünü tehdit eden süreç,'acil sağlık durumu'olarak tanımlanır.Akut  gelişen hastalık ve travmalar sonucunda oluşan yaralanmalara,hastalıklara ilk müdahale  acil servislerde yapılmaktadır.

 Bu tür durumlar için tıp merkezimiz acil servis ünitesi;alanında tecrübe kazanmış doktorları ve acil servis konusunda deneyimli sağlık personellerinden oluşan etkin bir kadro ile multidisipliner hizmet anlayışı içinde 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır.

 Acil servis birimi,tıp merkezimizin 24 saat boyunca durmaksızın işleyen ünitelerinden biri olması nedeniyle,kesintisiz olarak merkezimize başvuran acil hastalara gereken tıbbi ve sosyal hizmetleri mümkün olduğunca verebilecek düzeyde yapılanmış olup,gerekli donanıma sahip muayene ve müşahede odalarında,hastaların ilk muayenesi ile gözlem ve tedavileri yapılmaktadır.

 Acil servis ünitemizde,ilk muayene ve müdahaleleri yapılan hastalarımız,gerek görüldüğü takdirde,bir üst basamak sağlık kuruluşlarına sevk edilmektedir.

  Özel Sondurak Ümran Tıp merkezinde,acil servis hizmetlerinin yanı sıra,laboratuvar ve radyolojik görüntüleme hizmetleri de 24 saat boyunca kesintisiz şekilde verilmektedir.Bu sayede,gerek görülen hastalara zaman kaybetmeden tahlil ve tetkiklerini yaptırabilme imkanı sunularak,laboratuvar sonuçlarının acil servis hekimlerince anında değerlendirilmesi sağlanmaktadır.Ayrıca,radyoloji bölümünde bulunan PACS sistemi sayesinde,radyolojik görüntüler çekildiği anda filmlerin basılmasına gerek olmadan doktorlar tarafından bilgisayar ekranlarından incelenebilmektedir.

 Tıp merkezimiz bünyesinde verilen hizmetiçi eğitimler ile tüm personelin kendisini geliştirmesi ve güncel bilgilere sahip olması sağlanmaktadır.

Acil Serviste Müdahale Edilebilen Akut Hastalıklardan Bazıları Aşağıda Sıralanmıştır;

*Ateş

*Kusma

*İshal

*Yanık

*Cilt Kesileri

*Şiddetli Baş Ağrıları

*Akut Batın

*Karın Ağrıları

*Zatürre

*Akut Göğüs Ağrısı


WhatsApp Hattı 08:00-18:00 Yukarı