Radyoloji
Radyoloji

 Merkezimizde hastalarımızın radyolojik tetkiklerini yapmak üzeri bir uzman doktor,dört radyoloji teknikeri ve bir raportörden oluşan ekip hizmet vermektedir.

Radyoloji kliniğimizde;


 *CR özellikli röntgen

 *CR özellikli panoramik diş röntgeni

 *Renkli doppler ultrasonografi

cihazları ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

CR özellikli röntgen cihazımız ile gereksiz film tekrarları önlenerek,böylece alınan radyasyon dozunu önemli ölçüde azaltarak hastalarımızın gerekli görüntüleri hızlı bir şekilde alınabilmektedir.Bu teknik tanıda etkinliği arttıran bir yöntemdir.

Ultrasonografi tetkiki ile x ışını kullanmadan ve dolayısıyla hastalarımıza radyasyon vermeden,ses dalgaları kullanarak vücudun pek çok bölgesi değerlendirilebilmektedir. Ultrasonografi ile özellikle batın organları,karaciğer,pankreas,dalak,safra kesesi,böbrekler,mesane,prostat, genital ultrasonografi ile vücuttaki pek çok damarsal yapı incelenebilmektedir. Boyun, bacak, kol, atar-arter-ve toplar-venöz-damarları değerlendirilebilmektedir.

Radyolojide kullanılan cihaz kalitesi mevcut patolojiyi saptamada çok önemlidir. Kliniğimizde 2016 yılında yenilenen en son sistem,yüksek rezolüsyonlu doppler ultrasonografi cihazı mevcuttur,istenilen sonografik tetkikler en üstün kalitede yapılabilmektedir. Ayrıca 2014 yılında kurulan PACS-elektronik görüntü transfer ve depolama-sistemi ile tüm radyolojik görüntülerin bir bilgisayar ağı üzerinden  gönderilmesi , arşivlenmesi, saklanması, eski görüntüler ile karşılaştırılabilmesi daha hızlı,daha kolay ve güvenilir olarak yapılmaktadır. Bu depolama sistemi sayesinde sonuç tesliminde CD robot ile üretilen görüntüler hastalarımıza verilmektedir. Modern tıbbın tüm gereksinimlerini karşılayacak şekilde, siz değerli hastalarımıza en iyi,en kaliteli ve en hızlı radyolojik tanı hizmeti verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.


WhatsApp Hattı 08:00-18:00 Yukarı