PSİKOLOJİ
PSİKOTERAPİ

Psikoterapi Nedir ?

Psikoterapi, psikoloji biriminin temel ilke ve yaklaşımlarını kullanarak, danışanla karşılıklı iletişime ve iş birliğine dayanan ruh sağlığını tedavi etme sürecidir. Psikoterapiye bir iyileşme yolculuğu da denebilir. 

Psikoterapi bireye acı veren; kaygı, gerginlik, çökkünlük, huzursuzluk gibi daha pek çok belirti kümelerini azaltarak kişinin hem kendi içindeki hem de kişiler arası ilişkilerindeki çatışmalara yönelik değişimi hedefler. 

Bireyin duygu, düşünce ve davranışsal problemlerinin çözümünü sağlar. 

Neden Bir Psikoloğa Gitmeliyim ?

Nasıl fiziksel bir rahatsızlık meydana geldiğinde doktora başvuruyorsanız, psikolojik problemlerle ilgili yardım almak da oldukça gerekli ve faydalıdır. Psikolojik bir rahatsızlığınız olabileceği gibi, yaşamın herhangi bir evresinde kendi başınıza problemlerinizi halledemiyor olabilirsiniz...

Yalnızca psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde değil, insanın kendisine ve ilişkilerine daha derinlikle bakabilmesi için başvurulan bir süreç olduğu gibi zorlu yaşam dönemleriyle baş etme sürecinde de psikologlardan yardım istenebilir. Stres ve kaygı ile baş etmek, korkularını yenmek ve kendisini daha iyi tanımak isteyen herkes psikoloğa başvurabilir.

Sondurak Ümran Tıp Merkezi Psikoloji Birimimize Hangi Problemlerle Başvurabilirsiniz?

"Depresyon

Hamilelik Süreci ve Sonrası Depresyon

Kaygı Bozuklukları (Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Performans Kaygısı)

Takıntı Hastalığı (OKB)

Kriz, Travma ve Yas

Stres ve Öfke Durumu 

Çocuklarda ve Ergenlerde Davranış Bozuklukları 

Okul Problemleri

Uyum ve Davranış Sorunları 

İlişki ve Evlilik Sorunları

Cinsel Problemlere " destek verilmektedir. 

Psikoterapiye Ne Kadar Süre Devam Edilmeli?

Psikoterapiden fayda sağlamak istiyorsanız seanslara düzenli devam etmeniz gerekir. Yaklaşık 45 dakika olan görüşmelerin genellikle haftada bir olarak düzenlenmesi önerilmekle birlikte bireylerin sorunlarına göre bu durum değişebilir. Yaşadığınız sorunların şiddeti ve sıklığı ile uzmanınızın klinik değerlendirmesine bağlı olarak uzmanınızla birlikte görüşmelerin sıklığına ve süresine karar verebilirsiniz. 

"Eğer profesyonel bir destek almaya hazırsanız, psikoterapi süreci yaşamınızda olumlu değişimler yaratarak kendinize yaptığınız en önemli yatırım olacaktır."


    


WhatsApp Hattı 08:00-18:00 Yukarı